Diktens namn: Dig jag vill ha ! Författare: M69
Det är dig jag vill ha , kommer jag dig någonsin få ? Många krav isåfall kommer att ställas på vår kärlek, men vad gör det oss vi har ju varandra.
Kommentarer på dikten
Ida April 5, 2009 11:52 AM -.-
William Gustafsson June 23, 2009 5:36 PM Jag känner exakt likdant så. '' Vad gör de? Vi har ju varandra'':). Jag älskar en och jag hatar att jag älskar en och jag är tillsammans med henne som jag hatar att älska. Och den andra kan jag inte bli ihop med jag är ju 4 år äldre:´(. Och jag kan inte göra slut:(.
Vi har förlovat oss!:(
Emmie June 24, 2009 10:48 PM svar till William - 4 år är väl ingen ålder? Mellan mig och min pojkvän är det 6 år. Det funkar kanon :) och jag har oxå varit förlovad 2 gånger, visst tufft och göra slut, men man ska lyssna på sitt hjärta. Annars funkar inte förhållandet ändå. Hoppas det löser sig, mvh Emmie
Ester August 31, 2009 8:26 PM Så är det för mig oxå;/ det är ju bah såå jobbigt!
sara sjtärnholm November 28, 2009 5:40 PM hmm..aa ´-*-
|